VIDEO | Rapid a câștigat la scor primul amical din 2021. Concluziile lui Nicolae Grigore

header image

Rapid a început anul cu dreptul și a câștigat primul meci amical al iernii, după reluarea pregătirilor. Giuleștenii s-au impus în confruntarea cu AFC Odorheiu Secuiesc, din Liga 3, cu 4-1. La pauză, Rapid conducea cu 1-0.

Cel care a deschis drumul Rapidului către victorie a fost Rareș Ilie, minutul 7. Atacurile echipei lui Nicolae Grigore au continuat, dar abia după pauză a reușit să marcheze. Antonio Sefer, minutul 70, a dus scorul la 2-0. AFC Odorheiu Secuiesc a revenit apoi în joc, prin Norbi, minutul 78, dar tot Rapid a închis tabela, cu două reușite.