Simona Halep – Serena Williams, Live Video Online în sferturi la Australian Open. Urmărește împreună cu noi meciul turneului de la „Antipozi” | NEWS BLOG

header image

Simona Halep (România, 2 WTA) – Serena Williams (SUA, 11 WTA) Live Video Online, în sferturile Australian Open 2021 și Live Blog pe www.prosport.ro, de la ora 10:00, este meciul anului 2021 în tenisul feminin.

Simona Halep (România 2 WTA) joacă marți dimineață, de la 10:00, super partida cu Serena Williams (SUA, 11 WTA), contând pentru calificarea în semifinalele turneului de Grand Slam de la Australian Open!

Simona Halep, a doua favorită a competiției, s-a obișnuit să evolueze în primul meci al sesiunii de seară de la Melbourne, organizatorii programându-i toate partidele de până acum la aceeași oră.

Simona Halep – Serena Williams live video online, în sferturi la Australian Open 2021, de la ora 10:00. Românca a distrus-o” pe americancă în precedentul meci direct

Meciul Simona Halep – Serena Williams începe marți, la ora 10:00, Live Video Online, în sferturi la Australian Open 2021, și poate fi urmărit în direct la Eurosport și în format Live Blog pe www.prosport.ro. Istoria meciurilor directe este de partea americancei, scor 9-2, dar Simona a câștigat ultima și cea mai importantă confruntare, în finală la Wimbledon 2019!

Halep a distrus-o” pe Williams în precedentul meci direct, chiar în ultimul act al turneului preferat al americancei, scor 6-2, 6-2! Cele două s-au mai întâlnit în trecut și la Australian Open, Serena câștigând în optimile ediției din 2019 cu scorul de 6-1, 4-6, 6-4.

Simona Halep – Serena Williams, live stream la Australian Open, în sferturile de finală! Declarații războinice înainte de meciul anului

Partida anului pentru Simona Halep, în care o înfruntă pe rivala Serena Williams, a fost precedată de un schimb în lung de linie al declarațiilor. „Raliul” de la distanță a fost extrem de interesant, iar meciul dintre Simona Halep și Serena Williams, din sferturile Australian Open, poate fi urmărit live stream pe internet.

Serena e o legendă. Cea mai bună. Nu trebuie să mă gândesc prea mult că joc contra ei, nu e o idee bună. Dar am atâtea meciuri cu ea, o să încerc să joc cât pot de bine, pentru că doar așa o poți învinge”, a declarat Simona Halep.

Reacția Serenei Williams a fost una pe măsură și reprezintă un avertisment serios al jucătoarei din SUA.

În acest moment sunt pregătită pentru orice adversară. Mă simt pregătită atât pentru un meci cu Simona Halep. Sunt sferturile de finală ale unui Grand Slam.

Am fost aici de mai multe ori decât aş putea număra. Aceasta este atitudinea potrivită pentru mine. Voi fi pregătită pentru oricare dintre jucătoare”, a afirmat Serena Williams.

Cu cine joacă Simona Halep în semifinale la Australian Open dacă trece de Serena Williams

Simona Halep a obținut biletul pentru blockbuster-ul cu Serena Williams, deși a avut o misiune infernală! Halep a trecut în optimi de o jucătoare aflată în mare ascensiune, Iga Swiatek, scor 3-6, 6-1, 6-4. De partea cealaltă, Serena Williams a câștigat un veritabil thriller în fața Arynei Sabalenka, 6-4, 2-6, 6-4, calificându-se în sferturi la Australian Open pentru a 13-a oară în carieră.

Jucătoarea care se va impune marți dimineață, în meciul programat de la 10:00, pe Arena Rod Laver, își va asigura un cec de 654.500 de dolari!Dacă trece de Serena, românca o va înfrunta în semifinale pe câștigătoarea meciului Naomi Osaka (Japonia, 3 WTA) – Su-Wei Hsieh (Taipei, 71 WTA). Duelul dintre Osaka și Hsieh este primul al zilei de marți, cu începere de la ora 03:30.