Liga 3, restanțe | Unirea Bascov și Vedița Colonești își câștigă ultimul meci din 2020 și aduc schimbări în fruntea Seriei a 6-a. Alte șase partide au loc duminică


Ultimele meciuri rămase restante în prima parte a sezonului Ligii 3 au loc în acest weekend, sâmbătă și duminică, 21-21 noiembrie, de la ora 14:00. Este vorba despre opt partide din etapa a 10-a, runda a doua a returului, care nu s-au desfășurat la data inițială, weekendul trecut, după ce una dintre formații a acuzat probleme cu COVID-19. Sezonul regular se va relua la mijlocul lunii martie 2021.

Unirea Bascov și Vedița Colonești au câștigat pe teren propriu. Sporting Roşiori a ratat șansa de a ierna pe locul 1

Sâmbătă, de la ora 14:00, s-au desfășurat două meciuri, ambele din Seria a 6-a a Ligii 3.

La Valea Ursului, în Argeş, Unirea Bascov a trecut cu 3-0 de Sporting Roşiori, toate golurile fiind marcate de Alin Călin.

În schimb, pe arena ”Mircea Stan” din Coloneşti (Olt), Vedița Colonești (foto) a câștigat cu 3-1 partida cu Petrolul Potcoava, pentru gazde reușind o triplă Robert Dalu.

În urma acestor rezultate, Unirea Bascov acumulează 15 puncte și urcă pe locul 5, în timp ce Sporting Roşiori rămâne cu 18 puncte, e pe 3 și ratează șansa de a ierna pe prima poziție. Vediţa Coloneşti a urcat, în schimb, pe locul 2, cu 20 de puncte, iar Petrolul Potcoava a rămas pe locul 9, penultimul, cu 8 puncte strânse după zece meciuri.

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Meciurile și rezultatele restanțelor din Liga 3:

Seria 6, etapa 10

sâmbătă, 21 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Bascov – Sporting Roşiori 3-0
Alin Călin (11, 59 – penalty, 61)
Vediţa Coloneşti – Petrolul Potcoava 3-1
Robert Dalu (27, 90, 90+2 – penalty) / Daniel Țurlea (80)

Seria 1, etapa 10

duminică, 22 noiembrie 2020, ora 14:00
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani

Seria 3, etapa 10

duminică, 22 noiembrie 2020, ora 14:00
Recolta Gheorghe Doja – CSM Olteniţa

Seria 9, etapa 10

duminică, 22 noiembrie 2020, ora 14:00
Industria Galda – Avântul Reghin

Seria 10, etapa 10

duminică, 22 noiembrie 2020, ora 14:00
Unu Fotbal Club Gloria – CSM Satu Mare
CSC Sânmartin – Sportul Şimleu Silvaniei
SCM Zalău – CA Oradea

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Foto: Vedița Colonești

etapa 10 liga 3 meciuri liga 3 meciuri reprogramate liga 3 meciuri restante liga 3 rezultate meciuri liga 3 rezultate si marcatori liga 3