Liga 3, etapa 6 | 13 meciuri se dispută ACUM. Trei partide au și fost reprogramate din cauza problemelor cu COVID-19


Etapa a 6-a a Ligii 3, ediția 2020/2021, debutează vineri, continuă sâmbătă cu majoritatea partidelor, iar de încheiat se va încheia în luna noiembrie, fiindcă atunci au fost reprogramate două dintre meciurile care nu s-au putut disputa acum din cauza infectărilor cu COVID-19. Astfel, avem din nou etapă, ca de fiecare dată de când a început noul sezon, cu jocuri reprogramate din cauza cazurilor SARS-CoV-2 depistate la unele echipe.

Trei meciuri reprogramate din cauza cazurilor multiple de COVID-19

De această dată au probleme Viitorul Șelimbăr (Seria 7), CS Hunedoara (Seria 9) și Minaur Baia Mare (Seria 10), toate care ar fi trebuit să joace în deplasare, la FC Hermannstadt 2, Unirea Dej, respectiv CSC Sânmartin.

Runda a șasea a Ligii 3 cu 100 de echipe debutează astăzi, de la ora 15:00, cu 13 meciuri. Mâine, sâmbătă, 34 de partide au loc de la ora 15:00, în timp ce FC Hermannstadt 2 – Viitorul Şelimbăr a fost reprogramat pentru 27 octombrie, iar Unirea Dej – CS Hunedoara și CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare au fost amânate pentru 4 noiembrie.

Liderii celor zece serii înaintea desfășurării etapei 6

Liderii celor zece serii înaintea desfășurării etapei a 6-a a Ligii 3 sunt: Şomuz Fălticeni (Seria 1, 13 puncte), CSM Râmnicu Sărat (Seria 2, 13 puncte), CS Afumaţi (Seria 3, 15 puncte), Steaua Bucureşti (Seria 4, 12 puncte), Corona Braşov (Seria 5, 13 puncte), Sporting Roşiori (Seria 6, 11 puncte), Viitorul Șelimbăr (Seria 7, 15 puncte), Șoimii Lipova (Seria 8, 13 puncte), CSO Cugir (Seria 9, 15 puncte) și Minaur Baia Mare (Seria 10, 12 puncte).

Față de runda trecută, un singur lider s-a schimbat. Șomuz Fălticeni a preluat ștacheta de la Hușana Huși, în Seria 1, Viitorul Șelimbăr a luat-o de la Gaz Metan Mediaş 2, în Seria 7, iar Șoimii Lipova de la CSC Dumbrăvița, în Seria 8.

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5

Programul celor zece serii ale Ligii 3:

Seria 1, etapa 6

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Dante Botoşani – Bucovina Rădăuţi
Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Hușana Huși – Ştiinţa Miroslava
Bradu Borca – Foresta Suceava
Sporting Juniorul Vaslui – CSM Paşcani

Seria 2, etapa 6

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Lieşti – Dacia Unirea Brăila
SC Oţelul Galaţi – CSM Bacău
Sportul Chiscani – CS Făurei
CSM Râmnicu Sărat – CSM Focşani
Avântul Valea Mărului – Viitorul Ianca

Seria 3, etapa 6

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Recolta Gheorghe Doja – CS Afumaţi
Viitorul Constanţa 2 – Agricola Borcea
CSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă
Înainte Modelu – Mostiştea Ulmu
SC Popeşti Leordeni – Gloria Albeşti

Seria 4, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
FCSB 2 – Metalul Buzău
Dinamo 2 – Rapid 2
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
FC Voluntari 2 – CS Baloteşti
Progresul Spartac – CS Tunari
Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna 2

Seria 5, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
AFC Astra 2 – Kids Tâmpa Braşov
Corona Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
KSE Târgu Secuiesc – SR Municipal Braşov
CS Blejoi – CSO Plopeni

Seria 6, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti
Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiaşi
Academica Clinceni 2 – FC Pucioasa
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Roşiori – Flacăra Moreni
Petrolul Potcoava – CSM Alexandria

Seria 7, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Măgura Cisnădie – Minerul Costeşti
Gaz Metan Mediaş 2 – CSM Deva
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Flacăra Horezu – Gilortul Târgu Cărbuneşti
CSM Jiul Petroşani – Viitorul Dăeşti
marți, 27 octombrie, ora 15:00
FC Hermannstadt 2 – Viitorul Şelimbăr, reprogramat
Viitorul Șelimbăr are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Seria 8, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – Progresul Ezeriş
Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic
Avântul Periam – Crişul Chişineu Criş
Progresul Pecica – CSC Dumbrăvița

Seria 9, etapa 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Ungheni – CS Ocna Mureş
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
CSO Cugir – Sticla Arieşul Turda
Sănătatea Cluj – Industria Galda
AFC Unirea 1924 – Avântul Reghin
miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Dej – CS Hunedoara, reprogramat
CS Hunedoara are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Seria 10, etapa 6

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău
Sportul Şimleu Silvaniei – Luceafărul Oradea
CSM Satu Mare – Someşul Dej
Progresul Şomcuta Mare – CA Oradea
miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare, reprogramat
Minaur Baia Mare însă are probleme cu COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Rezultate ETAPA 1, 2, 3, 4, 5

clasamente liga 3 etapa 6 liga 3 liga 3 cu 100 de echipe liga 3 sezon 2020/2021 meciuri liga 3 rezultate etapa 6 liga 3 rezultate liga 3 rezultate si marcatori liga 3 zece serii liga 3