Costel Pantilimon, făcut KO de Galatasaray! Portarul român a încasat șase goluri în campionatul Turciei

header image

Costel Pantilimon, portarul în vârstă de 33 de ani al lui Denizlispor, a încasat nu mai puțin de șase goluri în meciul cu Galatasaray, scor 1-6.

Meciul dintre Galatasaray și Denizlispor s-a disputat în cadrul etapei cu numărul 20 din prima ligă a Turciei, iar gazdele s-au impus cu scorul de 6-1.

Portarul român nu a avut deloc o misiune ușoară. A avut foarte mult de apărat în cadrul acestei partide, însă nu i-a prea ieșit.

Costel Pantilimon a încasat 6 goluri în Galatasaray – Denizlispor

Akbaba (min. 9), Feghouli (min. 17), Donk (min. 45+1), Ozkal (min. 60 – autogol), Belhanda (min. 64) și Sekidika (min. 90+1) au marcat pentru Galatasaray.

De cealaltă parte, golul de onoare a fost marcat de către Tusha, în minutul 48, la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

În urma acestui rezultat, Galatasaray a urcat pe locul 3 în clasamentul primei ligi din Turcia, cu 36 de puncte, fiind la două puncte distanță de Beșiktaș și Fenerbahce, primele două clasate.

În ceea ce o privește pe Denizlispor, echipa lui Costel Pantilimon este codașa campionatului turc, cu doar 14 puncte obținute în cele 19 meciuri jucate până acum.