Constantin Stoica, gol de senzație în poarta Craiovei și celebrare inedită. Atacantul Buzăului a explicat gestul său de după reușita de la Severin: ”Nu am vrut să mă ascund de colegi”

header image

SCM Gloria Buzău a obținut un punct din deplasarea de la Drobeta Turnu Severin, acolo unde, duminică seară, a remizat cu liderul Ligii 2, ”FC U” Craiova, scor 1-1, după ce a fost condusă în jocul din etapa a 12-a.

Bradley Diallo a deschis scorul pentru olteni în minutul 71, iar Constantin Stoica a egalat pentru trupa din Buzău în minutele de final, în 87.

Modul în care Stoica a celebrat reușita sa la Severin a fost unul original, iar la finalul partidei a vorbit despre acest lucru.

CONTINUAREA ARTICOLULUI o poți CITI AICI:

constantin stoica costin stoica etapa 12 liga 2 fc u craiova fc u craiova – scm gloria buzau 1-1 mod bucurie gol scm gloria buzau U CRAIOVA 1948 SA