Claudiu Keșeru a executat ca la rugby un penalty pentru Ludogoreț! Cum și-a bătut joc atacantul român de lovitura de la 11 metri | VIDEO

header image

Claudiu Keșeru, atacantul în vârstă de 33 de ani al lui Ludogoreț, a ratat incredibil un penalty în meciul cu Tsarsko Sel, scor 1-1, în etapa a noua din prima ligă a Bulgariei.

Claudiu Keșeru nu a fost titular, însă a intrat pe teren în minutul 56, în locul lui Higinio, marcatorul primului gol al partidei, în minutul 29, din penalty.

Claudiu Keșeru a ratat incredibil un penalty

În minutul 82, arbitrul a dictat penalty pentru Ludogoreț, după un presupus fault în careu asupra lui Despodov.

Claudiu Keșeru și-a asumat responsabilitatea de a executa lovitura de la 11 metri, însă a bătut ca la rugby. A trimis balonul mult peste poarta oaspeților și a ratat ocazia de a majora diferența, fapt care a costat-o două puncte pe Ludogoreț.

În minutul 5 al prelungirilor, Baltanov a marcat pentru Tsarsko Selo și a închis jocul la scorul de 1-1, obținând astfel un punct important pentru echipa sa.