Cătălin Hîldan ar fi împlinit azi 45 de ani! Derby-ul cu FCSB e unul special pentru dinamoviști: „Ar fi fost sărbătorit pe banca echipei, ca antrenor sau director sportiv”

header image

Cătălin Hîldan, simbolul suflării dinamoviste, s-a născut la data de 3 februarie 1976. Ar fi împlinit azi 45 de ani! „Unicul Căpitan” s- a stins din viață în octombrie 2000, la doar 24 de ani, cauza decesului fiind anevrism cerebral.

Hîldan a câștigat în tricoul lui Dinamo un campionat, ediția 1999 – 2000, plus două Cupe ale României, 1999 – 2000, 2000 – 2001.

Derby-ul Dinamo – FCSB din etapa 21 a Ligii 1 se joacă pe stadionul din „Ștefan cel Mare” de la ora 20:45. Meciul e în format livetext pe ProSport și în direct la tv la DigiSport, Telekom Sport și LookSport+.

Mesajul FC Dinamo: „Ar fi fost sărbătorit pe banca echipei noastre, în treningul de antrenor principal sau în costumul de director sportiv”

„Ar fi împlinit 45 de ani! E zi de meci, în seara asta se joacă DINAMO vs FCSB, fără spectatori, pe bâtrânul stadion din Ștefan cel Mare, însă gândurile tuturor suporterilor dinamoviști pleacă spre CĂTĂLIN HÎLDAN!

Născut pe 3 februarie 1976, la Brănești, CĂTĂLIN HÎLDAN ar fi împlinit astăzi 45 de aniși ar fi fost sărbătorit pe banca echipei noastre, în treningul de antrenor principal sau în costumul de director sportiv.

Plecat dintre noi în acel octombrie negru al anului 2000, CĂTĂLIN HÎLDAN nu a fost uitat de suflarea dinamovistă. Dincolo de cuvinte, spiritul lui este prezent în fiecare zi printre noi doar pentru Dinamo București. Nu te vom uita niciodată, CĂTĂLIN HÎLDAN!”se arată pe facebook.com/FCDinamoOfficial.

PCH: „Vom merge la Cimitirul din Brănești pentru a ne aminti de ce nu ne dăm bătuți”

„DE ZIUA LUI CĂTĂLIN

Pe 3 februarie 1976, în marginea Capitalei, la Brănești, se năștea cel care avea să marcheze istoria lui Dinamo, cel care avea să dea NUME și SENS Peluzei și tuturor acțiunilor noastre. Nu trebuie să fie 3 februarie ca să facem ceva pentru el și cu gândul la el, pentru că tot ceea ce facem în fiecare zi, în legătură cu Dinamo, facem PENTRU CĂTĂLIN.

Pe eșarfe, pe steaguri, pe tricouri, pe cardul DDB pe care îl purtăm peste tot cu noi, se află și numele lui. Meciurile sunt jucate cu gândul la el, biruințele și trofeele sunt ridicate deasupra capului în numele lui…

Vom merge la Cimitirul din Brănești pentru a ne aminti de ce nu ne dăm bătuți, de ce nu ne putem opri din ceea ce facem. Spre seară, la ora 19:00, ne vom aduna ÎN NUMELE CĂPITANULUI pentru a-i saluta pe jucători înaintea meciului cu fcsb.

Vom cumpăra bilete pentru meciul cu fcsb…Este modul nostru de a-l cinsti. Pentru că mulți dintre noi sunt departe și nu pot fi prezenți nici la cimitir, nici la stadion, dar pot răspunde prin câteva bilete cumpărate” se specifică și pe pagina de facebook a galeriei dinamoviste, PeluzaCatalinHildan.

Asociatia Peluza Catalin Hildan catalin hildan comunicat peluza catalin hildan peluza catalin hildan