„Câinii” lui Jerry Gane, „sfârtecați” la Botoșani după doar 24 de minute. Ongenda a marcat un gol superb și a sărbătorit reușita cu câteva mișcări de dans

header image

Dinamo a avut o primă repriză de coșmar la Botoșani. „Câinii” au luat rapid trei goluri, după ce jucătorii lui Jerry Gane au greșit în defensivă. Keyta a fost omul primei reprize. A marcat două goluri și a pasat decisiv la reușita spectaculoasă a lui Ongenda.

Dinamo are probleme uriașe de lot. Mai mulți jucători au plecat, în această lună, după ce nu au fost plătiți, iar în plus au lipsit mai multe nume importante din cauza unor accidentări. Trupa lui Jerry Gane a avut o primă repriză groaznică în duelul din deplasare cu FC Botoșani. Keyta a fost omul primei reprize și s-a distrat cu apărarea oaspeților.

Atacantul farncez marcat primul gol, după doar 50 de secunde profitând de gafa portarului Eșanu. Keyta a reușit și faza golului doi. A driblat devastator pe partea stângă și i-a pasat lui Kevin Ongenda, care a deviat elegant în plasa porții adverse. Era doar minutul 24 și gazdele conduceau cu 2-0. Cei doi jucători s-au bucurat după și au început să danseze. Tot Keyta a reușit din penalty și golul de 3-0.