BREAKING NEWS | Dan Petrescu a semnat cu Kayserispor! Antrenorul român a sosit în Turcia: „Am ajuns la un acord!”

header image

Dan Petrescu a ajuns în Turcia și a semnat cu Kayserispor, iar gruparea din Super Lig a anunțat oficial că va fi pregătită de antrenorul român.

„Clubul nostru a ajuns la un acord cu antrenorul Dan Petrescu pentru un an și jumătate, cu opțiune pentru încă un an. Dorim ca înțelegerea să fie benefică pentru echipa noastră și dorim să îi urăm succes domnului Petrescu și echipei sale”, este anunțul făcut de Kayserispor.

„Din păcate, a preluat o echipă într-o situație foarte grea și acum depinde de jucători, de lotul pe care îl are la dispoziție, de românii care sunt acolo, care cunosc situația și ambianța de acolo. Să îi dea o mână de ajutor pentru că are o pregătire bună pentru a face performanță. Trebuie să facă pasul pentru că antrenorii sunt obligați să facă pasul. Nu e bine să rămână foarte mult la o echipă pentru că își epuizează relația cu jucătorii în timp”, a spus Mircea Lucescu, după ce Dan Petrescu a ales să se ducă la Kayserispor.