Academica Clinceni a spulberat-o pe FC Argeș într-un amical disputat la Buftea! Adi Popa și Cristi Tănase, goluri pentru ilfoveni

header image

Academica Clinceni și FC Argeș s-au întâlnit vineri, la Centrul Național de Pregătire Buftea, în cadrul unei partide amicale, încheiată cu victoria ilfovenilor, scor 4-1.

Academica Clinceni a deschis scorul în minutul 17, prin Mladen Jutric (24 de ani), iar Cristi Tănase (33 de ani) a majorat diferența după doar 11 minute și a stabilit rezultatul primei reprize, 2-0 pentru ilfoveni.

În partea secundă a jocului, Florin Achim (29 de ani) a dus scorul la 3-0, în minutul 75.

Academica Clinceni a spulberat-o pe FC Argeș în amical

Deși nu a semnat încă nicio înțelegere cu Academica Clinceni, Adrian Popa (32 de ani) a jucat și el și a marcat în minutul 87, pentru 4-0.

FC Argeș a înscris golul de onoare în prelungirile partidei, prin Ndiaye Mediop (29 de ani).